XV NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok C

pieniądze

Jezus Chrystus, przytaczając w dzisiejszej Ewangelii tę przypowieść, chciał zachęcić do umiejętnego i sensownego posługiwania się dobrami materialnymi. Akcentował często, że one są dobre i nawet pożyteczne dla człowieka, ale ciągle podkreślał, że nie można, ani nawet nie wolno ich ciągle gromadzić dla siebie. Dobra materialne są po to, aby się nimi dzielić z drugim człowiekiem. Dobrze zrozumiał tę myśl brat Albert Chmielowski, który dzielił się kromką chleba, łyżką strawy, czystą pościelą z potrzebującym człowiekiem... Dobrze rozumieli je ci święci, którzy w imię miłości bliźniego zakładali szpitale, domy dla starców, przytułki dla opuszczonych dzieci, a wszystko to czynili w imię realnego podejścia do materialnych wartości.

1) W poniedziałek wspomnienie św. Ojca Pio, w piątek ś. Wincentego a Paulo, w sobotę św. Wacława

2) Dzisiaj po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla Rodziców przed I spowiedzią i komunią św. dzieci, a za tydzień spotkanie Rodziców i kandydatów do bierzmowania. Przypominam, że są to spotkania obowiązkowe.

3) 6 października w pierwszą niedzielę października będziemy gościć a naszej Parafii członków Fundacji Orla Straż