XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok C

wiara

Święty Jan Maria Vianney tak mówił do swoich wiernych: „Radość należy do tych, którzy dają, a jeszcze bardziej do tych, którzy dają siebie”. Prawdziwa wiara przymusza do postawy dawania siebie, a temu towarzyszy radość. Trzeba się radować z możliwości ofiarowania siebie innym. Może dopiero po naszej śmierci ktoś doceni tę ofiarę. Jakże często docenia się kogoś wtedy, gdy go już nie ma. Prawdziwa wiara niesie ze sobą radość. Smutek jest zaprzeczeniem głębokiej wiary. Nie dajmy sobie odebrać wewnętrznej radości, która jest bodźcem do życia Bogiem.

1) Miesiąc październik to miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszam na Różaniec do Jonkowa na godzinę 16.30. W Łomach Różaniec o godz. 19.00. Dzieci będą zbierały specjalne naklejki.  Przypominam o zmianie godziny odprawiania mszy św. w tygodniu - godzina 17.00

2) W dniu dzisiejszym gościmy w naszej Parafii przedstawiciela Fundacji Orla Straż - żołnierza Wojska Polskiego - Dariusza Celińskiego. Orla Straż niesie konkretną, przemyślaną i praktycznie natychmiastową pomoc chrześcijanom i Jazydom - ofiarom terroryzmu na Bliskim Wschodzie. Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym przeznaczamy na realizację pomocy organizowanej przez Orlą Straż.

3) W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

4) W przyszłą niedzielę będziemy gościć na spotkaniu autorskim naszego Parafianina Ks. Karola Misiewicza, który zaprezentuje nam swoją nową książkę.

5) Od 11 do 13 października br. w Gietrzwałdzie Triduum Różańcowe - szczegóły na plakacie.

6) Od tego tygodnia można już rezerwować terminy mszy świętych na przyszły rok kalendarzowy.