XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok C

brak wiary

Jezus stawia pytanie: „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?”. Jest w nim zawarte ważne ostrzeżenie. Powrót Chrystusa w chwale będzie miał miejsce w głębokim kryzysie wiary, Zbawiciel nie będzie oczekiwany. Potwierdza to bardzo mocno Apokalipsa. Takie ustawienie powtórnego przyjścia Syna Człowieczego wzywa do modlitwy, abyśmy w chwili Jego zjawienia się należeli do tych, którzy wierzą w Niego, ufają Mu i na Niego czekają. Niewiara zatacza coraz szersze kręgi. Ludzie nie wierzą ani w pierwsze, ani w powtórne przyjście Chrystusa. Ten proces w środowiskach Europy i Ameryki jest znakiem dla wierzących, by zatroszczyli się o umocnienie swej więzi z Jezusem. Mamy być świadkami wiary i oczekiwania powtórnego przyjścia Pana.

1) Serdecznie zapraszam na Różaniec w tygodniu na godz. 16.30. Proszę, aby Rodzice wysyłające na to nabożeństwo swoje dzieci bez żadnej opieki, wcześniej w domu pouczyli swoje pociechy jak należy zachowywać się w kościele, bo niektóre mają z tym ogromny problem...

2) W poniedziałek wspomnienie św. Jakuba Strzemię biskupa, we wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II papieża

3) Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne

4) Przypominam, że za tydzień w niedzielę zmiana czasu z letniego na zimowy - śpimy o godzinę dłużej