VI NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok A

wolnosc

Wolność człowieka – tak wiele o niej słyszymy w radiu, telewizji, czytamy w prasie. Zasypywani jesteśmy różnymi definicjami wolności; różnimy się także w jej rozumieniu. Najczęściej różnica w pojmowaniu wolności ujawnia się w zależności od sytuacji, w której człowiek się znajduje. Inne pojęcie wolności ma szef firmy, inne jej pracownik; inne pojęcie wolności ma dorastający chłopak czy dziewczyna, a inne ich rodzice; inne pojęcie wolności przedstawia uczeń w szkole, a zupełnie inne jego nauczyciel; inne pojęcie i spojrzenie na wolność ma mąż pracujący cały tydzień w fabryce, inne jego żona cały czas zajmująca się domem i dziećmi. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ wolność bardzo często utożsamiana jest z samowolą i chęcią zawładnięcia drugim człowiekiem...

1) Za tydzień 23 lutego po mszy świętej o godz. 11.30 spotkanie Rodziców przed I Komunią świętą ich Dzieci.

2) Powoli zbliżamy się do liturgicznego czasu Wielkiego Postu. Najbliższy czwartek to już tzw. tłusty czwartek, a za tydzień Środa Popielcowa. Warto już dziś pomyśleć sobie nad swoim postanowieniem wielkopostnym.

3) W sobotę święto katedry Świętego Piotra.

4) Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim (czyli tym samym osobom co zawsze), którzy pomogli w uprzątnięciu świątyni z dekoracji świątecznych. Niech Bóg Was obdarzy swoim błogosławieństwem i wszelką pomocą. Czynione dobro zawsze wraca zwielokrotnione.