I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, Rok A

kuszenie jezusa

Święty Hieronim mawiał, że kto nie odeprze pokusy natychmiast, już jest w połowie zwyciężony. W praktyce taką postawę zaprezentował Jezus, kiedy dręczony pokusami zdecydowanie powiedział: „Idź precz, szatanie” (Mt 4). Wniosek z tego zachowania jest bardzo prosty: z pokusą się nie pertraktuje, od razu się ją odrzuca! Zdecydowanie Mistrza z Nazaretu w walce z pokusą uczy, że każdy kompromis ze złem stanowi zniewolenie, a w konsekwencji niewierność. Zatem stanowczość to jedna z form walki z każdą pokusą. Walczmy więc wszyscy z pokusami, ponieważ - jak pokazał Jezus - zwycięstwo jest możliwe. Niech w tej walce pomogą nam słowa modlitwy św. Efrema:

Panie, nawróć mnie i przebacz, prowadź mnie ku Tobie i rozjaśnij moje ciemności.
Jestem pełen niezliczonych win i schronienia szukam tylko u Ciebie.
Podaj mi rękę, jak kiedyś Piotrowi.
Jak celnik proszę Cię o usprawiedliwienie i zmiłowanie.
Otwórz oczy mego serca i utwierdź je w miłości Twoich przykazań, Panie.

Pismo koronowirus

1) Trwa czas Wielkiego Postu i czas szczególnych nabożeństw przygotowujących nas do świąt Wielkanocnych. Zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki na godz. 16.30. Zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę. W tym roku to nabożeństwo będziemy śpiewali przed mszą św. o godzinie 11.30.

2) Dzisiejsza niedziela to niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu. Taca na prace konserwatorskie w kościele. Po mszach św. w Wielkim Poście puszka na działalność Orlej Straży i funkcjonowanie w Iraku szwalni Jonkowo (jeśli nie będzie innych potrzeb według kalendarza zbiórek pieniężnych w naszej diecezji)

3) Dzisiaj po mszy świętej o godz. 11.30 spotkanie dla członkiń i członków grup różańcowych - modlitwa, krótkie słowo i rozdanie tajemnic różańcowych.

4) W środę święto św. Kazimierza królewicza