XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok A

posłuszeństwo

W życiu – jak w dzisiejszej przypowieści o dwóch synach – nic nie znaczą słowa bez pokrycia. Liczą się czyny. Owszem, słowa poruszają, zachęcają, ale dobre czyny o wiele głośniej „wołają”, bo są pociągające. W słowach kryje się ogromna siła, lecz za nimi powinny iść zawsze czyny. Papież Jan XXIII lubił dużo mówić i nieraz robił sobie z tego powodu niemałe wyrzuty, a jednak rodziło to wspaniałe owoce. Starał się żyć według zasady, którą też głosił innym: „zaufać Panu, zachowywać pokój serca, wszystko brać z dobrej strony, być cierpliwym i wszystkim dobrze czynić, a nie źle”.

1) Dzisiaj po mszy świętej o godz. 11.30  zebranie już dla nowej grupy Rodziców dzieci przed I Komunią św., a za tydzień zebranie dla kandydatów do bierzmowania

2) We wtorek wspomnienie świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę św. Hieronima, w czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w piątek świętych Aniołów Stróżów

3) Od jutra rozpoczyna się tzw. Biały Tydzień dla Rodziców i dzieci, które wczoraj przeżyły swoją I Komunię świętą.

4) Od jutra msze święte aż do wiosennej zmiany czasu na letni, będą sprawowane w tygodniu o godzinie 17.00

5) Od czwartku rozpoczynamy miesiąc październik - miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Na modlitwę rózańcową zapraszam bezpośrednio po mszy świętej.

6) W tym tygodniu I piątek miesiąca - od 16.30 okazja do spowiedzi świętej. Jest to dobry czas, aby rozpocząć nabożeństwo 9 Pierwszych Piątków Miesiąca