XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok A

winnica

Jakie jest sedno dzisiejszej Ewangelii? Co to znaczy oddać Bogu plon we właściwym czasie? Jak to rozumieć? Trzeba Bogu coś dać, czego nie da Mu człowiek, który nie jest wierzący, że coś, co mam dzięki temu, że jestem w Jego winnicy i w Kościele, że wierzę. Moje życie nie może być takie samo jak życie ludzi, którzy nie należą do Kościoła, bo korzystam z niego, z łaski Bożej i z wiary, którą żyję, dlatego też powinienem coś za to Bogu oddać, część z tego, co od Niego otrzymuję – jako wyraz dziękczynienia i zwykłej sprawiedliwości. Skoro w życiu mi się powodzi, mam wiarę, pokój serca, tylu przyjaciół i znajomych, a to wszystko dzięki Bogu, który jest miłością i postawił mnie w swojej winnicy, powinienem Mu coś z tego oddać. Bogu samemu, nie ludziom. Oto jest najważniejsze pytanie, które stawia nam ten fragment Ewangelii: Co oddam Bogu w tym tygodniu, Bogu, który zaprosił mnie do swojej winnicy, Bogu, który zaprosił mnie do swojego królestwa?

1) W poniedziałek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, we wtorek św. Brunona, w środę Matki Bożej Różańcowej

2) Dzisiaj pierwsza niedziela października - niedziela Adoracji Najświętszego Sakramenu. Dzisiaj zbieramy ofiary na prace w naszej świątyni.

3) Dzisiaj po mszy świętej o godz. 11.30 zebranie dla Rodziców i kandydatów do bierzmowania

4) Przypominam, że w tygodniu msze święte sprawowane są o godzinie 17.00 - bezpośrednio po mszy świętej październikowe Nabożeństwo Różańcowe

p PCPR kampania remarketingowa 2020 piksele

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Olsztynie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej !!!

W Powiecie Olsztyńskim zdarza się, że dzieci z różnych powodów nie mogą wychowywać się w rodzinie biologicznej.
Szansą na bezpieczne dzieciństwo jest rodzina zastępcza.

Chesz pomagać dzieciom ? Mieć profesję z misją ?

Mieszkasz w Powiecie Olsztyńskim ?

Rozważ taką możliwość i zostań rodziną zastępczą !!!

Osoby zainteresowane rodzicielstwem zastępczym zapraszamy do siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Olsztynie, mieszczącej się  przy ul. Bałtyckiej 65.

Szczegółowe informacje na temat tworzenia rodzin zastępczych
można uzyskać:

• pod numerem telefonu: 089 544 38 00