UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO, Rok B

wniebowstapienie1

Za co Kościół dziękuje Bogu w dzisiejszej prefacji o wniebowstąpieniu Chrystusa? Dziękuje za Jego zwycięstwo nad grzechem i śmiercią. Chrystus przegrał bitwę, gdy dobrowolnie oddał się w ręce ludzi złych. Zginął poza murami Jerozolimy i tam przygotowano Mu pogrzeb. Ale w tej dobrowolnej klęsce ujawnił potęgę miłości, która zawsze jest silniejsza niż grzech; silniejsza niż grzechy całego świata. Przegrał bitwę, ale wygrał wojnę. Przez zmartwychwstanie udowodnił, że życie jest mocniejsze od śmierci. I wszystkich, którzy w Niego wierzą, uczynił zdolnymi do podobnego zwycięstwa.

Jezus wchodzi do nieba jako król chwały, jako podwójny zwycięzca: zwyciężył grzech i śmierć. Wniebowstąpienie otwiera niebo dla człowieka, dla każdego z nas. Dotąd było ono jedynie dla aniołów. Teraz jest dla nas, bo syn Boga jest synem człowieczym. Odtąd aniołowie są do dyspozycji człowieka. Wielka to tajemnica!

Wniebowstąpienie stało się dniem wyniesienia człowieka do najwyższej, boskiej godności. To jest nasza perspektywa życia w nowym Bożym świecie, w gronie aniołów, którzy będą z podziwem spoglądać na nas.

1) W miesiącu maju zapraszam na nabożeństwa majowe - w tygodniu godz. 17.40

2) W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na mszy świętej o godzinie 11.30 będę świętował 25-lecie Sakramentu Kapłaństwa - proszę o modlitwę w mojej intencji. Podczas tej mszy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej odnowią przyrzeczenia chrzcielne.

3) W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb +STANISŁAWA ZAWADZKIEGO, parafianina z Jonkowa. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...

4) Po mszach świętych zbieramy ofiary do puszki na konieczny remont szczytu mniejszej wieży kościelnej. Bóg zapłać.

5) Bóg zapłać tym wszystkim którzy w dniu wczorajszym tak pięknie posprzątali naszą świątynię. Niech Wam Pan Bóg wynagrodzi Waszą inicjatywę i poświęcony czas.