UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, Rok B

zesłanie Ducha św

Słowa prośby, które Benedykt XVI skierował do Polaków na zakończenie homilii na krakowskich Błoniach 28.05.2006 roku, są najlepszym sposobem pomnażania owoców Ducha Świętego:

Również i ja, Benedykt XVI, następca papieża Jana Pawła II: Proszę was, byście stojąc na ziemi, wpatrywali się w niebo – w Tego, za którym od dwóch tysięcy lat podążają kolejne pokolenia żyjące na naszej ziemi, odnajdując w Nim ostateczny sens istnienia. Proszę was, byście umocnieni wiarą w Boga angażowali się żarliwie w umacnianie Jego królestwa na ziemi, królestwa dobra, sprawiedliwości, solidarności i miłosierdzia. Proszę was, byście odważnie składali świadectwo Ewangelii przed dzisiejszym światem, niosąc nadzieję ubogim, cierpiącym, opuszczonym, zrozpaczonym, łaknącym wolności, prawdy i pokoju. Proszę was, byście czyniąc dobro bliźniemu i troszcząc się o dobro wspólne, świadczyli, że Bóg jest miłością. Proszę was w końcu, byście skarbem wiary dzielili się z innymi narodami Europy i świata, również przez pamięć o waszym rodaku, który jako następca św. Piotra czynił to z niezwykłą mocą i skutecznością. Proszę was także, byście pamiętali o mnie w waszych modlitwach i ofiarach, tak jak pamiętaliście o moim wielkim poprzedniku, bym wypełnił misję powierzoną mi przez Chrystusa. Proszę was, trwajcie mocni w wierze! Trwajcie mocni w nadziei! Trwajcie mocni w miłości!

1)  Dziś  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na mszy świętej o godzinie 11.30 będę świętował 25-lecie Sakramentu Kapłaństwa - proszę o modlitwę w mojej intencji. Podczas tej mszy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej odnowią przyrzeczenia chrzcielne.

2) Jutro w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

3) Za tydzień w niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. Na mszy świętej o godzinie 11.30 uroczystość I Komunii świętej - bardzo serdecznie proszę osoby które tradycyjnie przychodzą na 11.30 ale nie są związane z Rodzinami dzieci przystępujących do I Komunii, proszę aby te osoby przyszły na mszę świętą w innych godzinach (sobota 18.00, niedziela 8.00 i 10.00)

4) W miesiącu maju zapraszam na nabożeństwa majowe - w tygodniu godz. 17.40

5) Po mszach świętych zbieramy ofiary do puszki na konieczny remont szczytu mniejszej wieży kościelnej. Bóg zapłać.

6) Próba sypania kwiatków przed procesją Bożego Ciała - 1 czerwca godz. 17.15

7) Sakrament Bierzmowania w naszej parafii 15 czerwca godzina 16.00