UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, Rok B

Trójca

Ewangelia opowiada o Jezusie Chrystusie. Boży Syn mówi tutaj o swojej obecności w Kościele aż do skończenia świata: „oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata” (Mt 28,20). Zwróćmy uwagę na to, że Pan Jezus jest z nami. Tutaj w tabernakulum jest obecny prawdziwy Bóg. On chce być w żywej świątyni naszego serca – w naszej duszy. Ale Jezus nie chce być niewolnikiem tabernakulum ani tych murów kościoła. On chce żyć w XXI wieku w naszych domach, rodzinach, miejscach pracy... On chce podróżować tramwajem, samochodem, samolotem... On chce, byśmy brali Go w naszą codzienność. Pozwól więc, drogi bracie i droga siostro, żyć Jezusowi w tobie – w twoim sercu, w tym sanktuarium ducha.

1) Dzisiaj uroczystość Najświętszej Trójcy. Na mszy świętej o godzinie 11.30 uroczystość I Komunii świętej - bardzo serdecznie proszę osoby które tradycyjnie przychodzą na 11.30 ale nie są związane z Rodzinami dzieci przystępujących do I Komunii, proszę aby te osoby przyszły na mszę świętą w innych godzinach (sobota 18.00, niedziela 8.00 i 10.00)

2) Od wtorku nabożeństwa czerwcowe - w tygodniu będziemy śpiewać Litanię do Serca Pana Jezusa ok 17.40

3) W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msze święte o godz. 8.00 i 11.30. Po drugiej mszy św. procesja ulicami Jonkowa do czterech ołtarzy. Proszę Parafian, Strażaków z OSP Jonkowo i OSP Mątki o pomoc z zorganizowaniu procesji, budowie Ołtarzy i zapraszam wszystkich do czynnego uczestnictwa w procesji. Proszę pamiętać o zachowaniu odpowiedniego dystansu podczas procesji.

4) Najbliższy piątek to I piątek miesiąca od godz. 17.30 spowiedź pierwszopiątkowa.

5) Po mszach świętych zbieramy ofiary do puszki na konieczny remont szczytu mniejszej wieży kościelnej. Bóg zapłać.

6) Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca - niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu.

7) Jutro w poniedziałek 31.05 0 godz.inie 16.40 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i rodziców. Bierzmowanie w naszej Parafii 15.06 o godzinie 16.00