X NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok B

diabeł

Modlitwa Ojcze nasz, której nauczył nas Jezus, kończy się wezwaniem: „I nie wódź nas na pokuszenie”. Oznacza to, że w życiu jesteśmy stale narażeni na podstępne działanie złego ducha. Modląc się do Ojca w duchu Chrystusa, wzywamy pomocy, abyśmy nie zgrzeszyli niewiernością, do której kusi nas ten, który zbuntował się przeciw Bogu i na zawsze pozostał niewierny.

Zły duch usiłuje wpłynąć na człowieka, na jego wyobraźnię i wyższe władze duszy, by odwrócić je od prawa Bożego. Szatan, żyjąc w totalnej negacji Boga, usiłuje zniszczyć życie według prawdy, życie w pełni dobra, nadprzyrodzone życie łaski i miłości. Dlatego Chrystus przestrzega: „Bójcie się (raczej) tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle”.

1) We wtorek wspomnienie św. Jadwigi Królowej, w piątek uroczystosć Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

2) W tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe - w tygodniu będziemy śpiewać Litanię do Serca Pana Jezusa ok 17.40

3) We wtorek i czwartek o godzinie 16.30 próby dla kandydatów do bierzmowania. Bierzmowanie w naszej Parafii 15 czerwca o godzinie 16.00. 14 czerwca około godziny 19.00 spowiedź.

4) Konieczny remont zwieńczenia sygnaturki na wieży kościelnej (100% wymiana odeskowania, nowe mocowania spicy wieżyczki, ponowne obróbki blacharskie) trwał od poniedziałku do środy włącznie. Koszt wyniósł 5 tys. złotych. Na w/w cel Parafianie zebrali 4648 zł i 40 groszy. Bóg zapłać.

5) Zapowiedzi przedmałżeńskie: Jakub Koziołek, kawaler, zam. Jonkowo i Magda Agnieszka Szmatowicz, panna, za. Olsztyn