XI NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok B

gorczyca

ziarna gorczycy

Jezus mówi o wzroście królestwa Bożego w nas – w naszych sercach. Moc, dzięki której wzrastamy w świętości i doskonaleniu siebie, pochodzi od Boga. To On daje wzrost (por. 1 Kor 3,6). Może dzisiaj to Boże królestwo jest w nas maleńkie – jak ziarnko gorczycy (mniejsze od ziarenka maku)! Jeśli tej tajemnicy Bożego życia w naszych sercach nie pozwolimy sobie wyrwać, jeśli nie będziemy powierzchowni i różne troski doczesne (jak bogacenie się czy życie dla przyjemności) nas nie opanują, to wydamy plon świętości. Bóg dał nam owo ziarenko zbawienia, ale my musimy je pielęgnować i chronić. Oto nasze zadanie: strzec królestwa, które jest między nami i w nas. Pokorne odnoszenie się do bliźnich ze względu na królestwo Boże nie jest łatwe. Zacytowane słowa wymagają od nas wiele trudu i wysiłku. Powiem więcej, bez pomocy Bożej łaski nie potrafimy ich wypełnić! Sam bowiem Jezus powiedział to wyraźnie: „beze Mnie nic nie możecie uczynić” (J 15,5)! Ale zawsze pociesza nas i umacnia inne Jego stwierdzenie: „wystarczy ci łaski mojej” (2 Kor 12,9). Bóg pomaga nam nieustannie – to On daje wzrost temu ziarenku królestwa zasianemu w naszych sercach. Ono, dzięki Jego łasce, wzrasta, rozwija się, może już u niektórych owocuje, sprawiając radość Bogu i Kościołowi.

1) Serdecznie zapraszam na nabożeństwa czerwcowe - od poniedziałku nabożeństwa będą bezpośrednio po mszy świętej.

2) W poniedziałek o godz. 16.00 próba generalna przed bierzmowaniem, a o godzinie 19.00 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich rodzin i świadków do bierzmowania, oraz wszystkich chętnych.

3) We wtorek msza święta z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania o godzinie 16.00. W tym dniu nie będzie mszy św. o godz. 18.00.

4) Od przyszłej niedzieli wygasa dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej. Msza święta w telewizji nie będzie wypełnieniem przykazania: "Pamiętaj abyś dzień święty święcił".