XII NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok B

uciszenie burzy

„Kim On właściwie jest?” Słyszeliśmy w Ewangelii, że wicher i jezioro były Jezusowi posłuszne, co wprawiło uczniów w osłupienie i stąd pojawiło się ich pytanie, ale nie to jest ważne. Istotne jest, że On z miłości umarł za nas „po to, aby ci, co żyją, już nie żyli dla siebie, ale dla Tego, który za nas umarł i zmartwychwstał”. I dopiero teraz rozważane przez nas pytanie znajduje stosowną odpowiedź: On jest Tym, który z miłości oddaje za mnie swoje życie i nie chce, żeby się to odbyło daremnie. Pragnie bowiem, abym odtąd i ja przestał żyć dla siebie, a „żył dla Tego, który za mnie umarł i zmartwychwstał”. To jest pełna odpowiedź. I w jej świetle widzimy, jak pytania „Kim On właściwie jest?” oraz „Kim ja jestem?” ściśle się ze sobą łączą. On oddał życie po to, abym swojego życia nie marnował, a dzieje się to zawsze wtedy, kiedy próbuję żyć tylko dla siebie.

1) W czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela - patrona naszej Parafii

2) Serdecznie zapraszam na nabożeństwa czerwcowe - w tygodniu nabożeństwa będą bezpośrednio po mszy świętej.

3) Od dzisiaj wygasa dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej. Msza święta w telewizji nie będzie wypełnieniem przykazania: "Pamiętaj abyś dzień święty święcił".

4) W przyszłą niedzielę na mszy o godz. 11.30 modlitwą ogarniemy dzieci i młodzież. Będziemy dziękować za mijający rok szkolny i prosić o błogosławieństwo na wakacje.

5) 23 czerwca - Dzień Ojca - w modlitwie pamiętajmy aby prosić o potrzebne łaski dla żyjących i o niebo dla zmarłych

6) Zapowiedzi przedmałżeńskie: Jakub Koziołek, kawaler, zam. Jonkowo i Magda Agnieszka Szmatowicz, panna, zam. Olsztyn