XIV NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok B

Jezus naucza

Dzisiaj Chrystus jest lekceważony i odrzucany przez wielu ludzi! Serce współczesnego człowieka zatwardziało w samouwielbieniu i samozadowoleniu. Człowiek mocno uwierzył w siebie; tak bardzo zaufał swoim możliwościom i rozumowi, że Bóg jest mu już niepotrzebny, że Jezus mu przeszkadza. Człowiek współczesny tak bardzo zapatrzył się w siebie i swoje możliwości, że odważa się poprawiać samego Stwórcę i zarzucać Mu błędy.

Współczesny człowiek nie chce słuchać o swoich słabościach, nie chce, aby mu przypominano jego ułomności i niedoskonałości, nie chce mieć nad sobą żadnego mistrza i Boga, bo czuje się zniewolony, zapominając, że to właśnie on sam się najbardziej zniewala: ułudą wolności i anarchią samowoli. Być może dlatego i w naszych czasach tak trudno jest Jezusowi zdziałać jakikolwiek cud – bo Mu nie wierzymy i powątpiewamy o Jego boskości.

1) Dzisiaj I niedziela miesiąca - niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu. Taca na prace konserwatorskie.

2) Zapowiedzi przedmałżeńskie: Krystian Domagała, kawaler, zam. Mława i Aleksandra Anna Honisz, panna, zam. Jonkowo.