XV NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok B

Jezus posyła

Dzisiejszy fragment Ewangelii przypomina Chrystusowe słowa rozesłania uczniów. Apostołowie idą po dwóch, aby głosić Ewangelię. Wiadomo każdemu z nas, że ani sam kapłan czy siostra zakonna, ani wyłącznie świeccy nie mogą skutecznie apostołować. Iść i nauczać, nieść Dobrą Nowinę to nasz wspólny wysiłek. Posłani „szli, wzywali do nawrócenia, wyrzucali wiele złych duchów, wielu chorych namaszczali i uzdrawiali”. Rozesłanie apostołów niosło miłość i moc na czas przeciwności. Zwykle pierwszą reakcją przy takim rozesłaniu jest lęk, obawa, a nawet krzyk: po co?, ja wolę żyć spokojnie, nie wychylać się za daleko! Gdyby wszyscy ludzie tak myśleli, to i nasz los byłby niepewny. Dokąd prowadzi twój, mój, nasz szlak?

1) W tym tygodniu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

2) Dzisiaj i w dwie następne niedziele będziemy zbierać do puszki ofiary na posiłki dla pielgrzymów zmierzających już w piątej pielgrzymce z Lidzbarka do Gietrzwałdu, a których gościć będziemy na nocleg w Jonkowie z 1 na 2 sierpnia.

3) W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy dwoje naszych Parafian: +Janusz Szulc i + Angelika Dziuba. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...

4) Zapowiedzi przedmałżeńskie: Krystian Domagała, kawaler, zam. Mława i Aleksandra Anna Honisz, panna, zam. Jonkowo; Michał Górski, kawaler, zam. Wrzesina i Agnieszka Jamiołkowska, panna, zam. Jonkowo; Przemysław Panek, kawaler, zam. Jonkowo i Anna Nikitiuk, panna, zam. Bielsk Podlaski