XVII NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok B

chleb

Nikt z nas nie chce żyć w nędzy i głodzie, dlatego każdy chciałby mieć króla, który zapewni pokarm na co dzień. Dlatego reakcja ludzi z dzisiejszej Ewangelii jest uzasadniona. Spróbuj jednak nauczyć się od Jezusa hojności i współczucia. Ale również otwieraj się na naukę, jaką Jezus chce tobie przekazać przy okazji uczynienia kolejnego cudu. Jezus uzdrawia, by zwrócić uwagę ludzi na swoje słowa. Mówi o miłości i jednocześnie daje jej przykład. Proś o Ducha Świętego, by otwierał ciebie na naukę Jezusa i pokazywał, jak wprowadzać ją w życie.

1) Dzisiaj po mszy świętej o godzinie 11.30 poświęcenie samochodów z okazji dnia św. Krzysztof - patrona kierowców i podróżujących.

2) Jutro w poniedziałek wspomnienie św. Joachima i Anny - Rodziców Najświętszej Maryi Panny; w czwartek wspomnienie św. Marty a w sobotę św. Ignacego.

3) Przyszła niedziela - pierwsza niedziela miesiąca - niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu, taca na prace konserwatorskie.

4) W przyszłą niedzielę późnym wieczorem (ok. godz. 19.00) będziemy gościć w Jonkowie i zostanie przygotowany nocleg dla pielgrzymów zmierzających już w piątej pielgrzymce z Lidzbarka do Gietrzwałdu.

5) Zapowiedzi przedmałżeńskie: Michał Górski, kawaler, zam. Wrzesina i Agnieszka Jamiołkowska, panna, zam. Jonkowo; Przemysław Panek, kawaler, zam. Jonkowo i Anna Nikitiuk, panna, zam. Bielsk Podlaski

6) W zeszłym tygodniu mszą świętą pożegnaliśmy naszego Parafianina +Piotra Łożyńskiego - wiceprezesa naszej Parafialnej Rady Ekonomicznej. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...