XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok B

pokarm

Chleb życia, o którym mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii, rozumiany jest przez ludzi jako pokarm dla ciała, zapewnienie posiłku, warunków życiowych. Jezus pokazuje jego drugie znaczenie – prawdziwy chleb, który zaspokaja pragnienia serca, daje życie wieczne. Jezus pragnie wypełnić sobą także twoje serce, dać ci pragnienia niewyobrażalnie większe i piękniejsze od twoich marzeń.

1) Dzisiaj niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu. Taca na prace w naszym kościele.

2) Dzisiaj póżnym wieczorem (ok. godz. 19.00) będziemy gościć w Jonkowie i zostanie przygotowany nocleg dla pielgrzymów zmierzających już w piątej pielgrzymce z Lidzbarka do Gietrzwałdu.

3) We wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya - patrona proboszczów.

4) W tym tygodniu I piątek miesiąca, od godziny 17.30 spowiedź pierwszopiątkowa. W piątek także święto Przemienienia Pańskiego

5) Ogłoszenie z Parafii św. Jana Bosko w Gutkowie: Ksiądz proboszcz Andrzej Baj zaprasza chętnych na pielgrzymkę do Stoczka Warmińskiego (Klasztornego), Reszla i Świętej Lipki. Pielgrzymka autokarowa - 7 sierpnia, wyjazd z Gutkowa (ul. Żółkiewskiego 1) godz. 7.30. Koszt 70 zł (przejazd i obiad). Kontakt tel. 531 024 240.

6) Zapowiedzi przedmałżeńskie: Kacper Witkowski, kawaler, Jonkowo i Paulina Dziuba, panna, Jonkowo