XIX NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok B

chleb życia

Gdy Jezus określał siebie jako żywy chleb do spożycia, wielu Jego uczniów odchodziło od Niego, mówiąc: „Trudna jest ta mowa”. Obecnie Duch Święty podczas każdej Eucharystii przemienia chleb i wino w Ciało i Krew Jezusa. W ten sposób Bóg oddaje się człowiekowi do całkowitego z nim zjednoczenia. Czy przyjmując z wiarą Jezusa w Komunii świętej, odpowiadasz tym samym?

1) W poniedziałek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża - patronki Europy, we wtorek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, w środę wspomnienie NMP Świętolipskiej, w czwartek św. Klary, a w sobotę św. Maksymiliana Marii Kolbego - męczennika

2) W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

3) Od poniedziałku do środy Kancelaria Parafialna nieczynna

4) Zapowiedzi przedmałżeńskie: Kacper Witkowski, kawaler, Jonkowo i Paulina Dziuba, panna, Jonkowo

PLAKAT SKALDOWIE 2