XX NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok B

magnificat

Czcimy i kochamy Matkę Najświętszą, dlatego radujemy się z uroczystości Jej wniebowzięcia. Od początku istnienia Kościoła żywa była wśród chrześcijan wiara w chwalebne wniebowzięcie Maryi. Tradycja sięgająca czasów apostolskich, a przekazywana w Kościele z pokolenia na pokolenie głosi, że „Maryja umarła w otoczeniu apostołów i została złożona w grobie. Kiedy później otwarto Jej grób, okazało się, że jest pusty. Stąd apostołowie wywnioskowali, że Jej ciało zostało wzięte do nieba”. To, w co wierzyli chrześcijanie, potwierdził uroczyście papież Pius XII, ogłaszając w 1950 roku dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny.

1) W przyszłą niedzielę uroczystość odpustowa ku czci św. Rocha. Po mszy o godzinie 11.30 procesja wokół świątyni i litania do św. Rocha.

2) Zapowiedzi przedmałżeńskie: Kacper Witkowski, kawaler, Jonkowo i Paulina Dziuba, panna, Jonkowo

PLAKAT SKALDOWIE 2