XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok B

uzdrowienie głuchoniemego

Mówić dobrze to przede wszystkim mówić do samego Boga, używać wspaniałego daru mowy do modlitwy. Człowiek jest w widzialnym świecie jedyną istotą, która może rozmawiać z Bogiem. To wspaniałe wywyższenie naszej natury, z którego jednak zbyt rzadko korzystamy. Przywrócenie słuchu i mowy głuchoniememu z dzisiejszej Ewangelii jest wielkim wołaniem o nasz rachunek sumienia na temat używania darów słuchu i mowy, które otrzymaliśmy od Boga.

1) Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca - niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu, taca na prace konserwatorskie w naszym kościele

2) W środę święto Narodzenia NMP, w naszej diecezji czcimy w tym dniu NMP Gietrzwałdzką.

3) 26 września po mszy o godz. 11.30 zebranie dla Rodziców dzieci, które w tym roku szkolno-katechetycznym przygotowują sie do przyjęcia I Komunii św.