XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Jezus

Przez dwadzieścia wieków chrześcijaństwa zawsze byli ucznio­wie Chrystusa. I oni byli totalnie prześladowani. Począwszy od apostołów, a skoń­czywszy na dzisiejszych ludziach w wielu miejscach na Ziemi. Obojętnie, czy to jest w Su­da­nie, gdzie za posiadanie Ewangelii są prześladowania, a za pokazanie jakiegokolwiek zna­­­ku wiary człowiek zostaje zabity lub sprzedany na targu za piętnaście dolarów. Czy to jest u nas, w katolickiej Polsce, ochrzczonej, gdzie za jakikolwiek przejaw wiary jest się wyszydzanym. To obojętne! Wszędzie uczeń Chrystusa musi stawać wiernie wobec swojego Mistrza. I to nie zdruzgotany, nie załamany, że coś takiego go spotyka, ale du­m­ny, że spotyka go coś ze względu na Chrystusa i Jego Ewangelię.

„Za kogo Mnie uważasz?” – pyta dzisiaj Pan Jezus.

1) We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, W środę wspomnienie NMP Bolesnaj, a w sobotę święto św. Stanisława Kostki - Patrona Polski

2) 26 września po mszy o godz. 11.30 zebranie dla Rodziców dzieci, które w tym roku szkolno-katechetycznym przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.