XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok B

wdowi grosz

Nasza pobożność, aby się Bogu podobała, musi być poparta naszym życiem. O pobożności nie świadczą liczne pacierze i długie nabożeństwa. O niej świadczy wnętrze naszego serca, serca gotowego do ofiary. Pan Jezus chwali ewangeliczną wdowę, choć inni pewnie dawali więcej do skarbony. Dla Boga nie wielkość ofiary jest najważniejsza, ale szczerość intencji. Ona miała intencję uwielbienia Boga i dokonała tego skromnym, ale jakże znaczącym gestem. Pamiętajmy, że jeśli będziemy czynić wszystko z myślą o Bogu, nasza ofiara będzie mile przyjęta. Ale jeśli robimy coś na pokaz, to już tu, na ziemi, dostajemy zapłatę. Nie liczmy już na zapłatę w niebie. Na niebo zarabiamy tylko i wyłącznie bezinteresownymi czynami. Oby było ich jak najwięcej.

1) W pierwszą niedzielę miesiąca listopada tradycyjnie modlimy się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w intencji naszych Drogich Zmarłych i naszej Ojczyzny. Ofiary zbieramy na prace konserwatorskie w naszej świątyni.

2) Przez cały miesiąc listopad w Wypominkach polecamy naszych Zmarłych Bożemu miłosierdziu

3) W czwartek 11 listopada Święto Niepodległości - msze święte o godzinie 10.00 i 11.30

4) W tym tygodniu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna (sprawy rodzinne), msze święte będzie odprawiał ks. Bartłomiej Koba.

loba