II NIEDZIELA ADWENTU, Rok C

2 niedziela Adwentu

Każdy kierowca czy piechur przyzna, że droga bez zakrętów jest łatwiejsza do pokonania. Prosta droga ukazuje horyzont, ukazuje perspektywę! Można pokusić się o interpretację zakrętów jako grzechów. Każda niewierność przykazaniom powoduje „utratę widoczności”, utratę „Bożego horyzontu”. Dla ilustracji można podać przykład seryjnego mordercy, który odsiaduje wieloletni wyrok w Stanach Zjednoczonych. W wywiadzie przyznał, że kolejne zabójstwa przychodziły mu z łatwością. Liczył się pieniądz, a wyrzuty sumienia zostały odsunięte na margines. Można więc powiedzieć, że straszliwe grzechy – „zakręty” – zmieniły kierunek jego drogi. Nie trzeba jednak podawać aż tak drastycznych przykładów. Wystarczy popatrzeć na własną drogę. Kłamstwo, obmowa, niesolidność czy inne, nieraz błahe zaniedbania sprawiają, że znika „Boży horyzont”, a pojawia się perspektywa przesiąknięta egoizmem i wygodnictwem. Stąd też wezwanie do prostowania drogi staje się ważnym przesłaniem ewangelicznym.

1) W tym tygodniu w poniedziałek i wtorek parafialne Rekolekcje Adwentowe. Głosić je będzie ks. Jarosław Prusaczyk proboszcz parafii w Rogóżu. W poniedziałek i wtorek msze święte z naukami rekolekcyjnymi sprawowane będą o godzinie 10.00 i 18.00. Proszę skorzystać z okazji do spowiedzi. We wtorek od godziny 11.30 odwiedziny chorych.

2) W środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

3) W tym tygodniu msza roratnia tylko w czwartek o godzinie 7.15

4) Po mszach świętych w zakrystii są do nabycia świece Caritas i poświęcone opłatki na stół wigilijny.

5) W Adwencie po mszach świętych niedzielnych zbieramy do puszki ofiary na dalsze działanie projektu Orlej Straży - Szwalnia Jonkowo

6) Za tydzień po mszy świętej o godzinie 11.30 spotkanie dla Rodziców dzieci przed I Komunią świętą.

7) W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy naszego Parafianina +Dariusza Szyszko. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...