XVII NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok A

perła

Mądrość serca jest największym darem pochodzącym od Boga. Różni się ona od wiedzy, którą można zdobyć, studiując na najlepszych uniwersytetach świata. Wiedza Boża jest umiejętnością wybierania dobra i odrzucania zła. We współczesnym świecie, gdzie nieuczciwość miesza się ze szlachetnością, posiadanie daru mądrości Bożej jest wielkim skarbem, o który należy prosić Boga w codziennej modlitwie. Największym skarbem, który Pan Jezus przyniósł na ziemię, jest królestwo Boże. Jest ono porównywane do skarbu ukrytego w roli i drogocennej perły, za które warto oddać wszystko, co człowiek posiada. Dzisiejsza Ewangelia zachęca nas do wyruszenia w poszukiwaniu ewangelicznej perły.

ogłoszenia parafialne

1) Dzisiaj w niedzielę po każdej mszy św. święcenie pojazdów ku czci św. Krzysztofa - patrona kierowców. W piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya - patrona proboszczów - proszę o jedno Zdrowaś Maryjo w mojej intencji.

2) We wtorek 1  sierpnia będziemy gościli w naszej Parafii pielgrzymów z VII Lidzbarskiej Pieszej Pielgrzymki do Gietrzwałdu. Wzorem ubiegłych lat proszę Parafian o zgłaszanie chęci przyjęcia Pielgrzymów na nocleg.

3) W tym tygodniu I piątek miesiąca. Od 17.30 spowiedź święta.

4) Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Kamil Malkiewicz, kawaler, Jonkowo i Katarzyna Skalska, panna, Jedwabno

Iwo Kajetan Moszczyński, kawaler Jonkowo i Katarzyna Magda Brodowska, panna Jonkowo

gramy