XIX NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok A

Piotr idący po wodzie

Naśladujmy św. Piotra. Naszym aktem wolnej woli uznajmy, że Jezus z Nazaretu to nasz Pan i Zbawiciel. Uwierzmy w Niego mocno i szczerze. Pielęgnujmy tę wiarę poprzez modlitwę i życie sakramentalne. W naszej codzienności odczytujmy chwile łagodnego powiewu wiatru i wołajmy: „Bądź uwielbiony, nasz Boże, we wszystkim, co nas spotyka”. Gdy doświadczymy „emocji ognia”, też zawołajmy do naszego Pana i prośmy Go, by kazał nam przyjść do siebie. I kroczmy po wodzie bez strachu, wpatrzeni w Jego boskie oblicze. I radujmy się tymi chwilami uniesienia i wołajmy do Niego: „Bądź uwielbiony, nasz Boże, w każdym naszym kroku”. Gdy przeżyjemy emocje „trzęsienia ziemi”, nie załamujmy się. Nie przestraszmy się tego, że zaczynamy tonąć. Zawołajmy: „Panie, ratuj!”. Aktem wolnej woli wyznajmy wiarę i poprośmy Go o ratunek przy kratkach konfesjonału. Możemy być pewni, że nas uratuje i z uśmiechem i wyrozumiałością powie: „Czemu zwątpiłeś, małej wiary”.

ogłoszenia parafialne

Koncert 2023 Jonkowo 1

2) W poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego - męczennika, we wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP - msze święte jak w niedzielę. O 12.30 koncert naszej Orkiestry Dętej

gramy

3) W tym tygodniu Kanacelaria Parafialna nieczynna. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii odpust ku czci świętego Rocha. Modlitwy do naszego Patrona i uroczysta procesja na mszy o godzinie 11.30.

4) Jutro (poniedziałek) o godzinie 10.00 msza święta pogrzebowa naszej Parafianki +Jadwigi Kieda. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.

5) 3 września - w niedzielę - na mszy o godzinie 10.00 msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolno - katechetycznego.