XXI NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok A

Jezus

W Ewangelii czytamy jakby o egzaminie, jaki przeprowadza Jezus swoim uczniom po udaniu się na teren Dekapolu i przybyciu w okolice Cezarei Filipowej. Ta wyprawa miała na celu oddalenie się od rzesz, które stale towarzyszyły Nauczycielowi w okolicach jeziora Genezaret. Jezus chciał w spokojniejszych warunkach poświęcić czas swoim uczniom i udzielić im niezbędnych nauk. Wtedy właśnie kieruje także do nich pytanie o opinie, jakie wyrażają ludzie na Jego temat, a otrzymawszy kilka różnych odpowiedzi, pyta już bardzo osobiście samych uczniów: „A wy za kogo Mnie uważacie?”.

ogłoszenia parafialne

1) We wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela - patrona naszej parafii, w piątek wspomnienie NMP Królowej Pokoju

2) W tym tygodniu I piątek miesiąca - od godziny 17.30 spowiedź

3) 3 września - w niedzielę - na mszy o godzinie 10.00 msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolno - katechetycznego.

4) Za tydzień - pierwsza niedziela miesiąca - niedziela modlitwy przed Najświętszym Sakramentem