XXII NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok A

Cóż za korzyść

"Każdego dnia z rąk Boga otrzymujemy dzień. Bóg daje nam dzień przygotowany przez Niego samego. Nie ma w nim nic «za dużo» i nic «niewystarczającego», nic «obojętnego» i nic «zbędnego». Jest to arcydzieło, które prosi, aby je przeżyć. Patrzymy nań, jak na kartkę z notesu z zapisanymi cyframi i datą. Traktujemy go lekko, jak kartkę papieru. Gdybyśmy mogli przeniknąć tajniki świata i zobaczyć, jak ten dzień wyłaniał się z otchłani wieków, pojęlibyśmy wartość jednego człowieczego dnia."       Madeleine Debrel

ogłoszenia parafialne

1) Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca - niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu

2) Dzisiaj na mszy o godzinie 10.00 msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolno - katechetycznego.

3) W piątek święto Narodzenia NMP i święto NMP Gietrzwałdzkiej - w tym roku przypada 146 rocznica Objawień Gietrzwałdzkich. Za tydzień w niedzielę o 6.30 błogosławieństwo Pielgrzymów wyruszających na odpust do Gietrzwałdu.

4) W niedzielę 24 września po mszy świętej o godzinie 11.30 zebranie dla Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.