XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok A

gdze dwaj albo trzej

Niezwykła obietnica Jezusa: „Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie (Mt 18,19). Wystarczy więc, by dwaj lub trzej, świadomi tego, po co się razem zgromadzili, wspólnie o coś Boga prosili, a On im tego wszystkiego użyczy. Nas, zgromadzonych dziś w tej świątyni na Eucharystii, jest znacznie więcej. Tworzymy wspólnotę Kościoła, która zgodnie zanosiła do Ojca w niebie prośbę: „Boże, Ty nam zesłałeś Zbawiciela i uczyniłeś nas swoimi przybranymi dziećmi, wejrzyj łaskawie na wierzących w Chrystusa i obdarz ich prawdziwą wolnością i wiecznym dziedzictwem”. Jeśli rzeczywiście przybyliśmy na tę Mszę Świętą w pełni świadomi, że łączy nas imię Pana, a nasze serca są otwarte na wspólną modlitwę, o ileż bardziej możemy ufać, że dotarła ona do Boga i została przez Niego przyjęta.

ogłoszenia parafialne

1) Dzisiaj (w niedzielę) o 6.30 błogosławieństwo Pielgrzymów wyruszających na odpust do Gietrzwałdu.

2) We wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

3) W niedzielę 24 września po mszy świętej o godzinie 11.30 zebranie dla Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

4) Bóg zapłać tym wszystkim, którzy wczoraj posprzątali naszą świątynię.

5) We wtorek o 12.00 msza święta pogrzebowa naszego Parafianina +Pawła Tkaczyk. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.