XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok A

nawrócenie

Niestety, każdy z nas do końca nie jest przewidywalny. Nie sposób się nie zgodzić z Stefanem Witwickim, który przed laty trafnie ujmował naturę ludzką i pisał: „Wydaje się rzeczą bez porównania łatwiejszą opisać przebieg wybuchu wulkanu lub prochowni, niż opisać należycie wybuch gniewu albo rozpaczy, i łatwiej powiedzieć czy narysować, jak się plączą gałęzie jabłoni w kwiecie, niż się zorientować w przeróżnych skłonnościach człowieka z temperamentem; i łatwiej nieraz przewidzieć pogodę na podstawie zapisków meteorologicznych z ostatnich lat, niż przepowiedzieć jutrzejsze zachowanie się człowieka, którego znamy też od lat”. Dlatego też trzeba ciągle szukać pomocy u Pana, który wzmacnia i podpowiada.

W kontekście dzisiejszej Ewangelii pamiętajmy, że na nawrócenie nigdy nie jest za późno. Każdy ma szansę odczytać wolę Bożą i choć nie zawsze jest łatwa do przyjęcia, zawsze jednak jest możliwa do realizacji. Obyśmy nigdy nie usłyszeli gorzkich słów Mistrza: „Wy patrzyliście na to, ale nawet później nie opamiętaliście się, żeby mu uwierzyć” (Mt 20).

ogłoszenia parafialne

1) W poniedziałek wspomnienie świętych Aniołów Stróżów, w środę wspomnienie św. Franciszka, W czwartek św. Faustyny Kowalskiej, a w sobotę Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

2) Od października msze święte sprawowane będą o godzinie 17.00, o 16.30 w październiku Nabożeństwa Różańcowe - będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny. We wtorki nabożeństwo z udziałem kandydatów do bierzmowania a we czwartki - dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej.

3) W tym tygodniu I piątek miesiąca - od godziny 16.30 spowiedź

4) W nocy z czwartku na piątek doszło do chuligańskiej dewastacji na naszym Cmentarzu Parafialnym - porozrzucano kwiaty i wieńce i pobito znicze z nagrobków. Czyn ten został zgłoszony na Policję. Osoby, które może coś widziały lub posiadają informacje na temat tego kto to zrobił, proszone są o kontakt ze mną lub z Policją. Dyskrecja w tej kwestii jest gwarantowana. W związku z tym, że Cmentarz Parafialny jest ziemią poświęconą przez modlitwę i pochówek Waszych Zmarłych w przyszłą niedzielę o godzinie 15.00 w kościele modlitwa wynagradzająca za profanację Cmentarza i w intencji Ojczyzny.

5) Zmarł nasz Parafianin +Brunon Krzewiński. Pogrzeb w środę o godz. 14.30 różaniec w kaplicy i o 15.00 msza św. pogrzebowa. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

6) Jest już zaktualizowana strona Cmentarza Parafialnego w Jonkowie

https://www.ecmentarze.pl/parafia/jonkowo

PROSZĘ O KONTAKT W SPRAWIE UZUPEŁNIENIA DANYCH (ustanowienie dysponenta grobu, terminów płatności i ewentualnych błędów)

INFORMACJA O POTRZEBIE PILNEGO KONTAKTU WIDNIEJE POD KONKRETNYMI NAGROBKAMI NA STRONIE INTERNETOWEJ

7) Od poniedziałku do piątku Kancelaria Parafialna nieczynna

8) Ogłoszenie grzecznościowe:

Pielgrzymka na Podkarpacie
Termin: 5-8 października (czw.- ndz.)
dzień I – czwartek, 5 października
07.00 – wyjazd Parafia św. Jana Bosko w Olsztynie, ul. Żółkiewskiego 1, 11-041 Olsztyn (przy kaplicy)
Sandomierz – spacer po mieście śladami ojca Mateusza, Obiad
Leżajsk – Msza św., zwiedzanie Bazyliki oo. Bernardynów, Muzeum oraz koncert organowy Nocleg w domu pielgrzyma w Leżajsku
dzień II – piątek, 6 października, śniadanie, przejazd do Wierzawic
Przemyśl – zwiedzanie miasta: katedra, muzeum archidiecezjalne, inne świątynie przemyskie, seminarium, wzgórze zamkowe, góra trzech krzyży, obiadokolacja
Krasiczyn – zwiedzanie bajkowego zamku
Kalwaria Pacławska – Msza św., nocleg w domu pielgrzyma
dzień III – sobota, 7 października, śniadanie
Bieszczady – Solina - zwiedzanie zapory,
Strachocina – miejsce urodzin św. Andrzeja Boboli, Msza św., obiadokolacja, Nocleg w okolicach Rzeszowa
dzień IV – niedziela, 8 października
śniadanie, Msza św.
Łańcut – zwiedzanie zamku
Markowa – muzeum męczeństwa rodziny Ulmów
powrót, obiad
Koszt: 770 zł (kalkulacja przy grupie min. 40 osób), zaliczka: 100 zł
Zapisy u ks. Andrzeja – tel. 531 024 240
lub u p. Marii Welenc – tel. 602 325 539
Organizatorzy zapewniają przejazd komfortowym autobusem, noclegi, wyżywienie (2 posiłki dziennie), bilety wstępu, zwiedzanie z przewodnikiem, ubezpieczenie, opiekę duchową i świetną atmosferę.