XVII NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok A

praca w winnicy

Nie można stanąć w prawdzie bez prostoty, która towarzyszy prawie każdemu dziecku. Oszukiwanie się nigdzie nie prowadzi. Można mówić: Jestem wierzący, nikomu nic nie zrobiłem, nikogo nie zabiłem i nie okradłem, oby inni byli tacy jak ja! W ten sposób oszukujemy siebie, że jesteśmy w porządku wobec Boga i drugiego człowieka, nie potrzebujemy żadnej weryfikacji. Trzeba dziś zapytać siebie o postawę wobec Jezusa. Jak podchodzę do Jego przykazań? Jaki wpływ na moje życie ma Chrystusowe przesłanie o miłości? W czym wyraża się wdzięczność Bogu za to, co mam? Co mogę jeszcze zmienić, aby być bliżej Niego? Odpowiadając na te pytania, przejmijmy się słowami samego Mistrza: „Nędzników marnie wytraci, a winnicę odda w dzierżawę innym rolnikom, takim, którzy mu będą oddawali plon we właściwej porze”.

ogłoszenia parafialne

1) Od października msze święte sprawowane są o godzinie 17.00. O godzinie 16.30 w październiku Nabożeństwa Różańcowe - będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny. We wtorki nabożeństwo z udziałem kandydatów do bierzmowania a we czwartki - dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej.

2) Jest już aktywna strona Cmentarza Parafialnego w Jonkowie (w sobotę może być problem z wczytaniem strony. Jest to spowodowane ogólnopolską awarią sieci Orange)

https://www.ecmentarze.pl/parafia/jonkowo

PROSZĘ O KONTAKT W SPRAWIE UZUPEŁNIENIA DANYCH (ustanowienie dysponenta grobu, terminów płatności i ewentualnych błędów)

INFORMACJA O POTRZEBIE PILNEGO KONTAKTU WIDNIEJE POD KONKRETNYMI NAGROBKAMI NA STRONIE INTERNETOWEJ

3) Są wyłożone kartki na listopadowe Wypominki. Bardzo proszę o czytelne pisanie imion i nazwisk (bez zdrobnień). U góry kartki można napisać sugerowany dzień lub godzinę mszy świętej na której ma zostać wyczytana dana kartka - proszę pamiętać, że jest to tylko propozycja, którą w miarę możliwości postaram się spełnić. Kartek jest dużo a tydzień ma siedem dni. Proszę o wyrozumiałość.

4) Dzisiaj o godzinie 15.00 w kościele modlitwa wynagradzająca za chuligańskie wybryki na naszym Cmentarzu Parafialnym i w intencji Ojczyzny.

5) Zmarł nasz Parafianin +Kazimierz Szymański. Pogrzeb jutro (w poniedziałek) o godz. 11.30 różaniec w kaplicy i o 12.00 msza św. pogrzebowa. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.