XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok A

denar

Istnieją podatki niesprawiedliwe według naszych mniemań. Istnieją władze, które nie posiadają prawa do ściągania podatku. Istnieją przekręty przy ustanawianiu wysokości podatku i przy jego płaceniu. Z tego labiryntu nie ma wyjścia, ponieważ jedna nieuczciwość pociąga za sobą następną. Jezus nie wdaje się w dyskusje na temat uczciwości podatku państwowego. On wzywa do spłacenia podatku wobec Boga. Jeśli to zostanie uczynione w sumieniu zgodnie ze sprawiedliwością, to wyjście z labiryntu otworzy się samo. Człowiek sprawiedliwy wobec Boga jest sprawiedliwy zawsze i wszędzie. Uczeń Jezusa jako obywatel jest wezwany do świadectwa uczciwości.

ogłoszenia parafialne

1) W sobotę święto świętych  apostołów Szymona i Judy Tadeusza

2) Wyłożone są kartki na listopadowe Wypominki. Bardzo proszę o czytelne pisanie imion i nazwisk (bez zdrobnień).

3) Dzisiaj w Łomach o godzinie 15.00 uroczyste poświęcenie nowego Krzyża. Koronka do Miłosierdzia Bożego, Litania do św. Jana Pawła II i poświęcenie Krzyża zostanie dokonane w obecności relikwii św. Szarbela, św. Maksymiliana Marii Kolbego i błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Chorzy zostaną namaszczeni olejem św. Szarbela. Po modlitwach spotkanie integracyjne w Domu Kultury w Łomach. Zapraszamy.