XXX NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok A

przykazanie miłości

Pewien wielki i znany na całym świecie święty asceta mieszkał w ukrytej jaskini. Przez cały dzień zagłębiał się w medytacji, a jego myśli zawsze były zwrócone w stronę Boga. Jednak pewnego dnia, kiedy oddawał się rozmyślaniu, z dziury wyszła myszka i zaczęła obgryzać mu sandały. Pustelnik otworzył oczy z wściekłością.
– Dlaczego przeszkadzasz mi medytować?
– Bo jestem głodna – zapiszczała żałośnie myszka.
– Uciekaj stąd, paskudztwo – krzyknął asceta – jak śmiesz przeszkadzać mi wtedy, kiedy rozmawiam z Bogiem?
– Ciekawe, w jaki sposób udaje ci się z Nim porozmawiać – zapytała myszka – jeśli nie potrafisz rozmawiać nawet ze mną!
(B. Ferrero, Misja [w:] Zna to tylko wiatr, Warszawa 1999, s. 55–56)

 ogłoszenia parafialne

1) W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w porządku niedzielnym (8.00; 10.00; 11.30). Po mszy świętej o 11.30 procesja na nasz Cmentarz Parafialny. Po procesji możliwość poświęcenia nowych pomników na grobach.

2) Przypominam o opłatach za miejsca na Cmentarzu. Taką opłatę wnosi się raz na 20 lat. Przypominam, że jest już dostępny internetowy rejestr naszego cmentarza. Proszę o zgłaszanie dysponentów miejsc na cmentarzu celem uporządkowania kto z rodziny decyduje o danym miejscu. Proszę również o zgłaszanie mi osobiście wszelkich ewentualnych błędów na stronie cmentarza w datach, nazwiskach itp.

3) W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze święte w Jonkowie o godzinie 8.00, 10.00 i 17.00

4) W tym tygodniu I piątek miesiąca - spowiedź od godziny 16.15

5) Przez cały miesiąc listopad w tzw. Wypominkach będziemy polecać naszych Drogich Zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Czytelnie wypełnione Wypominki można składać w zakrystii, kancelarii lub "na tacę".

6) Serdecznie proszę o zachowanie kultury i porządku na Cmentarzu Parafialnym. Proszę o segregację i wyrzucanie śmieci z cmentarza w odpowiednie miejsca. Proszę nie wrzucać ziemi do kontenerów na śmieci.

7) Bardzo serdecznie dziękuję Szkolnemu Kołu Wolontariatu za udział w sprzątaniu Cmentarza Parafialnego.

8) Za tydzień I niedziela miesiąca - niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu

9) Kończy się już miesiąc modlitwy różańcowej. Dziękuję Dzieciom i Młodzieży i ich Rodzicom za piękne świadectwo modlitwy różańcowej.

10) W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy dwoje naszych Parafian: +Damiana Seledec i +Teresę Gaworek. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.

11) Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go jedynie za dusze w czyśćcu ciepiące.