XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok A

talenty

Dzisiejsza Ewangelia niesie w sobie ogromnie ważne przesłanie, które powinno być przez nas realizowane w prozie codzienności. Otóż przypowieść o talentach jest konkretnym wskazaniem dla każdego człowieka, aby dbał o swój rozwój. Każdy posiada niepowtarzalne dary, które powinien pomnażać po to, aby w ten sposób mógł uwielbiać Boga i Mu dziękować. Można jednak mieć wiele talentów i nawet je pomnażać, ale w konsekwencji wykorzystywać je do złych celów.

ogłoszenia parafialne

1) We wtorek wspomnienie Ofiarowania NMP, w środę św. Cecylii - patronki muzyki kościelnej, chórzystówi organistów

2) Dzisiaj Światowy Dzień Ubogich. Po mszach świętych zbiórka do puszek na wsparcie działalności diecezjalnej Caritas.

3) W przyszłą niedzielę uroczytość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata