UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, Rok A

Jezus Chrystus Król

Obchodzimy dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dla wielu współczesnych pojęcia: „królestwo”, „król” czy „władza absolutna” są obce, bowiem żyjemy w dobie kultu demokracji. O wszystkim decyduje głosowanie, każde słowo może być naruszeniem praw obywatelskich, a swoboda i wolność stają się sztandarowym przesłaniem mediów. I właśnie w takim momencie dziejowym przychodzi Jezus i mówi: „Jestem Królem, jestem Twoim Królem, który nie tylko rządzi, ale nade wszystko rozlicza”. Kiedy słuchamy dzisiejszej Ewangelii, nie sposób nie odkryć bardzo konkretnych rozliczeń.

Najpierw Jezus wymienia swoisty katalog działań, które są przepustką do królestwa Bożego. Tak naprawdę wszystkie te postawy związane są z prozą życia i w konsekwencji nie wymagają heroizmu. To często drobiazgi, które jednak wymagają od człowieka ofiary, wyrzeczenia czy po prostu jednoznacznego wyboru. W prozie życia przekłada się to na sposób myślenia w kategoriach: Ty, a nie ja. Czyż nie jest to piękna postawa, gdy człowiek myśli o drugim w perspektywie daru?

1) W czwartek Uroczystosć św. Andrzeja Apostoła - głównego Patrona naszej Archidiecezji

2) W tym tygodniu I piątek miesiąca - od 16.30 spowiedź pierwszopiątkowa

3) Przyszła niedziela to już pierwsza niedziela Adwentu i pierwsza niedziela miesiąca - niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu

4) 10 grudnia po mszy św. o godzinie 11.30 spotkanie dla Rodziców przed I komunią św.

5) ZAPROSZENIE NA GMINNY DZIEŃ SENIORA

plakat andreokarina 2023 koncert net