I NIEDZIELA ADWENTU, Rok B

1 niedziela adwentu

Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Dziś, w pierwszą niedzielę Adwentu, wchodzimy już po raz kolejny w tajemnice Bożego czasu łaski. Trzeba nam bowiem pomyśleć bardzo poważnie o naszym ziemskim życiu, które przygotowuje nas do wieczności w królestwie Bożym. By wejść do nieba, należy jak najowocniej przeżyć ziemski czas pielgrzymowania. Nauka Izajasza na nasze adwentowe oczekiwanie: odrzućmy zło, grzech, zniechęcenie. Zbudźmy się wreszcie ze snu oziębłości i wejdźmy w relacje miłości z Bogiem i drugim człowiekiem. Niech więcej będzie cierpliwości i pokoju w naszych rodzinach. Niech będzie więcej uśmiechu i życzliwości na naszych drogach i więcej sprawiedliwości i nadziei w naszej ojczyźnie.

1) Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca - niedziela modlitwy przed Najświętszym Sakramentem

2) Niedzielą rozpoczynamy Adwent - czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, czas robienia porządków nie tylko w domach ale szczególnie w swoim życiu, w swoich sercach, w swoich sumieniach. Zapraszam z lampionami na Msze święte Roratnie w każdą środę i piątek - godzina 17.00

3) 10 grudnia w II Niedzielę Adwentu po mszy świętej o godzinie 11.30 - zebranie dla Rodziców przed I komunią świętą.

4) W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

5) Dzisiaj zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny - ofiary z opłatków zasilą fundusz remontowy naszego kościoła

6) Są do nabycia w zakrystii świece Caritas - duże 20zł, małe 10zł.