II NIEDZIELA ADWENTU, Rok B

2 niedziela Adwentu

Bóg Ojciec posiada mądry plan i nikt nie zdoła Mu go pokrzyżować. Plan zostanie zrealizowany, plan mądrości i plan szczęścia. Objawienie odsłania nam rąbek tajemnicy tego planu, a siły zła nieustannie zmierzają do jego zniszczenia. Tymczasem Ojciec Niebieski, szanując wolność swoich stworzeń, i tak – mimo ciągłych ataków na swój odwieczny plan – realizuje go z dnia na dzień, z godziny na godzinę. To powinno wypełnić nasze serca pokojem. Plany polityków, ekonomistów, tych, którzy programują życie społeczne i kulturowe, to wszystko na tle planów Boga jest jedynie przejściowym wydarzeniem, dziś często dywersyjnym wobec planów Boga. My jednak pamiętamy, że tylko współpraca z Bogiem i realizowanie Jego planu są stwórcze. Wszystkie inne plany, znamy to z historii, rozsypały się w gruzy.

1) Adwent - czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, czas robienia porządków nie tylko w domach ale szczególnie w swoim życiu, w swoich sercach, w swoich sumieniach. Zapraszam z lampionami na Msze święte Roratnie w każdą środę i piątek - godzina 17.00

2) Z racji choroby Pani Katechetki zebranie dla Rodziców przed I komunią świętą st przełożone na przyszłą niedzielę. Za utrudnienia przepraszamy.

3) Są do nabycia w zakrystii opłatki na stół wigilijny (ofiary z opłatków zasilą fundusz remontowy naszego kościoła) i świece Caritas (małe 10zł).

4) W poniedziałek i wtorek dni spowiedzi adwentowej - msze święte o 10.00 i 18.00, przed mszami możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. W poniedziałek ok. 11.30 odwiedzę chorych ze spowiedzią i Najświętszym Sakramentem - proszę o ich zgłaszanie.

5) W sobotę na godzinię 10.00 zapraszam Panie i Panów do postawienia choinek, szopki oraz strojenia świątyni przed świętami Bożego Narodzenia.

6) 17 grudnia br. w Olsztynie pokutna procesja różańcowa w intencji wynagradzającej za grzechy przeciw życiu - 10.00 msza w katedrze, 12.00 procesja, 13.00 zakończenie w kościele M.B.Fatimskiej