III NIEDZIELA ADWENTU, Rok B

3 niedziela adwentu

Żyjemy w czasach lekceważenia życia, jego niszczenia w Polsce, w Europie, w Ameryce i w Chinach. Nie szanuje się życia poczętego, życia doświadczonego cierpieniem, życia, które powoli umiera... Nie szanują życia terroryści ani żołnierze na froncie, ani zwolennicy eutanazji i samobójcy. Życie ludzkie na ziemi jest bardzo tanie... To jednak dar Boga, dlatego tylko On może decydować o jego losach.

Adwent winien być dla nas, ludzi wierzących w Chrystusa, czasem wielkiego dziękczynienia:
– Trzeba dziękować za swoje życie i w miarę możliwości troszczyć się o nie.
– Trzeba dziękować za lekarzy, którzy zmagają się z chorobami, dzięki ich ofiarnej pracy wielu nadal żyje na tej ziemi. Dziękczynienie za przychodnie, gabinety, szpitale, kliniki, sanatoria.
– Trzeba głośno wołać o prawo do życia i przypominać, że tylko Bóg może o nim decydować.
– Należy wspierać wszystkie instytucje, które otaczają opieką życie od jego poczęcia aż do godziwej śmierci.

1) W tym tygodniu ostatnia okazja do spowiedzi przed świętami - w czwartek po mszy świętej. W piątek i sobotę rekolekcje i spowiedź na Dajtkach.

2) W środę i piątek ostatnie w tym roku msze święte roratnie.

3) W przyszłą niedzielę 4 niedziela Adwentu a zarazem dzień wigilii Narodzenia Pańskiego. Msze święte za tydzień w niedzielę o godzinie 10.00, 11.30 i Pasterka o 24.00

4) Dzisiaj po mszy świętej o 11.30 spotkanie z Rodzicami dzieci przed I komunią świętą.

5) Bóg zapłać za pomoc w strojeniu naszej świątyni przed Bożym Narodzeniem (w tym roku Panów było trzy razy więcej niż Pań plus przedstawiciele Młodzieżówki OSP Jonkowo)