IV NIEDZIELA ADWENTU, Rok B

4 niedziela adwentu

Irena Santor śpiewała: „Kowalem swego szczęścia każdy bywa sam...”. Ważne jest zatem to, abyśmy nie żyli bez wyznaczania sobie pozytywnych planów i celów. Ludzie szczęśliwi nie żyją bezcelowo. Borykają się nieraz z problemami, spotykają ich cierpienia, ale się nie załamują i są pokorni. Pokora bowiem i umiejętność cieszenia się z tego, co posiadamy, są najpewniejszymi drogami do szczęścia. Tę drogę wskazuje nam w dzisiejszej Ewangelii Maryja, odpowiadając Bogu: „Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego”. To droga Jej Syna, który przyszedł „służyć, a nie żeby mu służono”.

1) W tym roku 4 niedziela Adwentu to zarazem dzień wigilii Narodzenia Pańskiego. Msze święte w dniu dzisiejszym o godzinie 10.00, 11.30 i Pasterka o 24.00

2) W poniedziałek Uroczystość Narodzenia Pańskiego - msze święte o 10.00 i 11.30. W drugi dzień świąt (święto świętego Szczepana Męczennika) niedzielny porządek mszy świętych - 8.00,10.00 i 11.30.

3) W środę święto świętego Jana Apostoła i Ewangelisty - w tym dniu msza święta z błogosławieństwem wina ku czci św. Jana

4) Od czwartku rozpoczynam odwiedziny duszpasterskie. W czwartek od 15.30 odwiedzę Parafian w Łomach - wieś strona prawa (od wjazdu od strony Jonkowa), w piątek od 15.30 Łomy wieś - strona lewa i w sobotę od godziny 10.00 Łomy kolonia

5) 31 grudnia w niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na każdej mszy świętej odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.