NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA

więta rodzina

Dzisiejsze święto odsłania ważny wymiar życia, a jest nim środowisko. Nie ma życia bez środowiska. Doskonale znamy tę prawdę w wymiarze ekologicznym. Gdziekolwiek zostaje zachwiana harmonia środowiska, natychmiast pojawiają się znaki alarmujące o zagrożeniu życia wielu gatunków roślin, owadów, ptaków czy zwierząt. Klęska środowiska jest klęską życia. Tak jest w morzach, rzekach, jeziorach, lasach, polach... i tak jest w rodzinie. Ona bowiem stanowi środowisko życia każdego człowieka. Dlatego Bóg powiedział: „Czcij ojca i matkę swoją, a będzie ci się dobrze powodziło na ziemi”.

ogłoszenia duszpasterskie

1) Dzisiaj niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, na każdej mszy świętej odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwo małych dzieci

2) W poniedziałek 1 stycznia - uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki - Nowy Rok - msze święte o 10.00 i 11.30. Można w ten dzień uzyskać dar odpustu za pobożne uczestnictwo w śpiewie lub recytacji hymnu "O Stworzycielu Duchu przyjdź"

3) Rozpoczynam czas odwiedzin duszpasterskich. W tym tygodniu z racji kolęd msza święta będzie sprawowana od wtorku do czwartku o godzinie 10.00.

4) W najbliższy piątek - I piątek miesiąca - od 16.30 spowiedź i msza o godz. 17.00

5) W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli - msze święte z poświęceniem kredy i wody tak jak w niedzielę: 8.00, 10.00 i 11.30

6) Koło Gospodyń Wiejskich w Łomach zaprasza 6 stycznia na godz. 16.00 na spotkanie opłatkowe połączone z Mikołajem dla dzieci. Szczegóły spotkania u Organizatorów.

7) W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego

kolęda2016