V NIEDZIELA ZWYKŁA ROK, B

Ewangelia

Znany trapista Thomas Merton (1915–1968), urodzony we Francji, a wychowany w Stanach Zjednoczonych, autor książek: Posiew kontemplacji, Znak Jonasza, Nikt nie jest samotną wyspą, w pewnym okresie swego życia szukał wiary. Był niewierzącym filozofem i estetą. Pewnego dnia spotkał się z mnichem buddyjskim w Londynie. Powiedział mu, że chciałby znaleźć wiarę, choćby buddyjską. Prosił: „Może mi swoją wiarę przekażesz?”. Zagadnięty mężczyzna zapytał Mertona, z jakiej części świata pochodzi. Okazało się, że z Europy. Mnich odpowiedział: „W takim razie najbliższa ci jest wiara chrześcijańska, taką ci wiarę sam Bóg podsunął, skoro urodziłeś się w kręgu tej kultury. Poznaj najpierw mistyków chrześcijańskich. Bóg, powołując cię do życia w Europie, powołał cię równocześnie do wyznania, które tam jest najbardziej popularne. Zacznij od tego”. Podsunął mu wtedy Ewangelię i książkę Tomasza z Kempis O naśladowaniu Chrystusa. Dodał: „Nie szukaj egzotyki, wybierz tę wiarę najbliższą, jaką ci Bóg podał”.

Zatem zamiast szukać różnych oryginalnych form dotarcia do Boga, może warto wrócić do sprawdzonych – wziąć Ewangelię, usiąść nad nią wraz z rodziną i pomyśleć, co można jeszcze uczynić dla Boga.

ogłoszenia duszpasterskie

1) W poniedziałek wspomnienie św. Agaty - na mszy o 17.00 poświęcenie chleba i wody ku czci św. Agaty

2) 18 lutego po mszy o 11.30 zebranie dla Rodziców przed I Komunią św.

3) Dzisiaj od 13.30 kolęda w Polejkach, w poniedziałek od 15.30 - ul. Klonowa. W poniedziałek zakończenie wizyt duszpasterskich. Bóg zapłać za okazane dobro i wsparce oraz wspólną modlitwę. Jeśli kogoś z jakiegoś powodu nie było podczas wyznaczonych dni w domu, a chciałby zaprosić celem poświęcenia domu i wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo, proszę o kontakt celem ustalenia dogodnego terminu.

4) Od poniedziałku msze święte w tygodniu będą odprawiane o godz. 17.00

5) Bardzo serdecznie proszę o pomoc w rozebraniu dekoracji świątecznych, wyniesieniu z kościoła choinek i posprzątaniu świątyni - sobota godzina 10.00