VI NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok B

kuszenie

Na początku Wielkiego Postu słyszymy z ust Chrystusa wezwanie do nawrócenia. Pan Jezus, pokonawszy Szatana na pustyni, uczy nas, jak walczyć z grzechem i jego konsekwencjami: „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” (Mk 1,15). W kuszeniu na pustyni Pan Jezus staje wobec Szatana jak pierwsi rodzice wobec węża. Pokazuje, jak walczyć z pokusą. Zdecydowanie odrzuca wszelkie propozycje Szatana. Jest to zapowiedź ostatecznej walki, jaką Pan Jezus wyda złu na krzyżu. Przez śmierć i zmartwychwstanie pokona śmierć i grzech.

1) W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze święte w Środę Popielcową z posypaniem głów popiołem na znak pokuty o godzinie 10.00 (11.00 DPS) i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. W piątki Wielkiego Postu zapraszam na nabożenstwa Drogi Krzyżowej - o godzinie 16.30.

2) 18 lutego po mszy o 11.30 zebranie dla Rodziców przed I Komunią św.

3) Bardzo dziekuję za pomoc w rozebraniu dekoracji świątecznych i posprzątaniu naszej świątyni. Praca trwała godzinę. Było 7 Pań i 17 Panów. Bóg zapłać.

4) Decyzją Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego, w Środę Popielcową we wszystkich parafiach Archidiecezji Warmińskiej należy przeprowadzić zbiórkę ofiar do puszek na pomoc dla ofiar wojny na Ukrainie.

5) W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy naszą Parafiankę +Wandę Bielawską. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.