NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, Rok B

miłosierdzie

Miłosierdzie Boga najpełniej rozumieją ci, którzy doświadczają Jego wtargnięcia w ich życie. Ten, kto potrafi sercem powiedzieć: „Jezu, ufam Tobie”, jest ocalony. Jezus jest jego. On powtórzy za Tomaszem: „Pan mój i Bóg mój”. Tak ujęty akt wiary jest zawsze wyznaniem miłości. Ten bowiem, kogo kocham, jest mój. Osobisty wymiar odniesienia do Jezusa i do Boga Ojca jest w akcie wiary wyjątkowo ważny. Jak długo tego odniesienia nie ma, tak długo akt wiary jest słaby i nie kształtuje życia człowieka. Dziś Tomasz Apostoł wzywa do odpowiedzi na pytanie: „Czy Bóg jest twój?”. Szczęśliwi, którzy mówiąc o Bogu, używają słowa „mój”, bo oni wiedzą, o kim mówią.

ogłoszenia parafialne

1) Dzisiaj niedziela Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15.00 w kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego.

2) Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

3) Przypominam, że w czasie letnim msze święte w tygodniu sprawowane są o godzinie 18.00.

4) 21 kwietnia w niedzielę po mszy św. o godzinie 11.30 pierwsza i obowiązkowa próba dla Roziców i dzieci przed I komunią św.