5 NIEDZIELA WIELKANOCNA, Rok B

Boża miłość

Miłość wzajemna rozumiana jako prawo Ewangelii stoi u podstaw przyjaźni Bożej, to znaczy takiej, w której sam Bóg łączy więzami przyjaźni dwoje ludzi. Oni nie muszą być krewnymi. Jezus tak potraktował swych apostołów. To byli Jego przyjaciele. Oni w czasie spotkania z Nim jeszcze do tej przyjaźni nie dorastali. Będą dorastać do końca życia. Judasz, przyjaciel Chrystusa, nawet Go zdradził. Ta przyjaźń jest niezniszczalna. Jeśli razem dorastają do niej, ich przyjaźń jest wieczna. Takich przyjaciół daje Bóg. Nie zdarza się to często, bo nieliczni do takiej przyjaźni dorastają. Wielu chce mieć przyjaciela. Szukają go, nawet znajdują, ale to jest przyjaźń na miarę ludzi, a nie Boga. Taki przyjaciel zawodzi, a nawet może zdradzić, co jest bolesnym przeżyciem. Pamiętajmy, Jezus w Getsemani rzekł do Judasza: „Przyjacielu, po coś przyszedł”. Jezus darzył go przyjaźnią, ale Judasz do przyjaźni nie dorastał. Kto otrzymał od Boga przyjaciela, niech każdego dnia za niego dziękuje. Kto patrzy na takich przyjaciół, poznaje, że są uczniami Chrystusa.

ogłoszenia parafialne

1) W poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej - patronki Europy, w czwartek wspomnienie św. Atanazego, w piątek uroczystość Najświętszej Maryi Panny - Królowej Polski, głównej Patronki Polski, w sobotę wspomnienie św. Floriana - patrona strażaków.

2) 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

3) 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski - głównej Patronki Polski. Msze święte o 8.00 10.00 i 11.30.  W tym dniu przypada I piątek miesiąca - przed mszami możliwość spowiedzi świętej

4) Od środy zapraszam na nabożeństwa majowe - w tygodniu o 17.40, w niedzielę przed mszą świętą - o 11.15

5) W przyszłą niedzielę w naszej Parafii z racji cyklicznych wizytacji kanonicznych będziemy gościć Księdza Biskupa Janusza Ostrowskiego. Na każdej mszy świętej Ksiądz Biskup wygłosi do nas Słowo Boże. Na mszy świętej o godzinie 11.30 modlitwa w intencji Parafian i strażaków z OSP Jonkowo i OSP Mątki. Oprawę muzyczną tej uroczystości uświetni nasza Orkiestra Dęta.

6) W niedzielę między mszami możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu

7) We wtorek o 12.00 msza święta pogrzebowa naszego Parafianina z Węgajt +Grzegorza Certy. W niedzielę po mszy św. o godz. 11.30 i w poniedziałek po mszy św. o godzinie 18.00 rodzina Zmarłego zaprasza do kościoła na modlitwę różańcową.